co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Święty na dziś

Święty na dziś
26 św. Aleksander, biskup św. Paula Montal, dziewica

Kochani! Nasz dom dla ludzi bezdomnych w Jankowicach staruje w konkursie architektonicznym. Niech wygra- toć to najpiękniejszy “przytułek” w Europie! Głosujcie! Trzeba wejść na stronę, przewinąć, kliknąć na budynki użyteczności publicznej i po lewej, na dole jest dom w Jankowicach. Można klikać raz dziennie z tego samego kompa. Dzięki!

kliknij tutaj

Wiadomości 44 styczeń 2020 kliknij

GAZ NAS KARMIŁ!

FUNDACJI PGNiG SA IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE-ŻYWNOŚĆ!!!!

KRS 0000132424
Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia

Zmieniaj świat razem z nami. Przekaż 1% podatku dla ludzi, którym pomagamy- dla dzieci, niepełnosprawnych, bezdomnych, starszych i chorych. My zrobimy resztę. Tylko musimy mieć za co......

do jutra

Czas na pisanie pożarty został przez konieczność pokazywania palcem i słowną zachętę do wysprzątania mieszkania przez pewną panią, co ma inne priorytety niż mycie podłogi i porządek w jednym z naszych domów, oraz przez dłuuugą rozmowę telefoniczną z naszą siostrą Marią, co priorytety ma jak najbardziej właściwe, a w Europie bywa rzadko, bo siedzi z Indianami Keczua w puszczy amazońskiej.

Urocza arturowa labradorka sika punkt 7.15 rano, więc w celu oszczędzenia sobie zmywania podłóg /jak nie wypuszczę, to wiadomo…./ idę spać. Do jutra i przepraszam za niestabilność, ale życie takie jest.

PS Palec nie był TYM palcem. Wręcz przeciwnie, zależy mi na dzieciakach tej pani.

Acha! Nie zapomnijcie o głosowaniu!!!

czytaj dalej...

Absalomie, Absalomie

Kilka dni temu przywieziono do Jankowic pana. Prosto ze szpitala. Miał być w stanie dobrym, samodzielny. W piątek wieczorem, po nieudanych próbach reanimacji w wykonaniu Kuby i pogotowia, zmarł. Leżący, z odmrożonymi stopami, wychudzony szkielet, wymagał pielęgnacji i opieki. Uzależniony od alkoholu, który go zniszczył.


Jaki jest sens poświęcania życia tym, którzy “nie rokują?”. Tym, o których mówimy- sam sobie to zrobił? On nie jest “nasz”, bo ……Nic z nich już nie będzie. Młodzi, mądrzy, piękni- to jeszcze. Ale tacy?


Jest w Piśmie Św. scena, moja ulubiona. Zbuntowany przeciw ojcu- prawowitemu królowi Dawidowi-Absalom, rodzony jego syn, ginie tragicznie w trakcie ucieczki po przegranej bitwie. Mimo próśb Dawida o oszczędzenie syna, usłużni, a także wściekli z powodu buntu i kłopotów, żołnierze

czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

Dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego

rozmowa z B.Strzelczykiem i P.Żyłką