zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

pamięć Pana Boga

Artur ma cały dzień ataki padaczki.Co jakiś czas tak ma i nie ma to rady, oprócz doraźnej pomocy pogotowia ratunkowego. Nie zawsze łatwo jest bezradnie na to patrzeć.Są cierpienia, którym możemy ulżyć, ale nie zlikwidować.
Powoli uruchamiamy samochody, ale stają następne. Wiem, że nie tylko my mamy takie kłopoty, ale kłopoty innych nie są dla nas pocieszeniem.  A jaka to radość, jak uda się odmrozić rurę z wodą! Nieco pomniejszona przez popsucie się pralki- na skutek wywalenia korków- na skutek włączenia kilku elektrycznych piecyków -w celu owego rozmrażania rur z wodą. Ech, życie pobożne …..Zresztą pomór na pralki we wszystkich domach. Po prostu u nas wytrzymują krótko, bo życie mają ciężkie.
Opowieść ewangeliczna:
do schroniska dla chorych przyjęliśmy pana z odmrożonymi palcami stóp. Odmawia pomocy lekarskiej, czyli amputacji. Oczywiście rany śmierdzą i posuwają się dalej. Agnieszka prowadząca wspólnie z mężem ten dom ma nadzieję, że uda się chorego przekonać do leczenia. I na pociechę opowiedziała mi, jak to inny mieszkaniec nie godził się na amputację nóg, które były już czarne. W kaplicy siedziała obok niego. Śmierdziało niemożebnie. A Ewangelia akurat była o trędowatym. Pasowało jak ulał! Ćwiczenia praktyczne od zaraz. W końcu pacjent zgodził się na amputację, nauczył się chodzić na protezach, a na koniec wypił nieco i opuścił nasz przybytek. Jest teraz w innym schronisku.
Renia, która jest pielęgniarką powtarza często, że Pan Bóg dał nam powołanie, ale zapomniał zabrać powonienia.

8 Responses to pamięć Pana Boga

  • Siostra ma tyle pokory…Niesamowite.Mnie Pan Bóg doświadczył i wolałam się na niego obrazić niż przyjąć jego plan.Teraz nie potrafię z Nim rozmawiać.W sercu mam nadal żal… Podziwiam za doddanie!

    • Nie jestem Panem Bogiem, rzecz jasna, ale nie zwalajmy na Niego zła, które nas spotyka. On pomaga wychodzić ku światłu. W każdej sytuacji. Obraza na rzeczywistość, to moim zdaniem strata czasu. A Święta są po to, żeby przebaczyć. Może On czeka, aż Mu pani przebaczy? Pozdrawiam s.M

  • Co się tyczy Pana Boga, to miewam ostatnimi laty wrażenie, że w mojej sprawie ma całkowitą sklerozę… Żyję nadzieją, że pewnego dnia mój krzyk do Niego doleci i przypomi sobie, że jeszcze mnie zrobił…

    • Czyż nie pamiętamy ustawicznie o swoich dorosłych dzieciach? Już nie musimy zmieniać pieluch i gotować zupek. Ale czuwamy nad nimi nadal. Pozdrawiam s.M

  • nie potrafię skorygować wpisu- może się nie da? A miało być bardziej literacko na początku:Mnie nie zapomniał zabrać, ale za to zapomniał dać powołanie. I dobrze, bo bym go nie udźwignął. A może wcale nie zapomniał, widząc, że zrzucę najmniejsze. A może dał, takie małe i dopasowane do człowieka jak w modlitwie kard.Newmana “Moje tak”:Stworzony jestem do działania, aby być kimś, do czego nie jest stworzony nikt inny……On powierzył mi pracę , której nie przydzielił nikomu innemu.Posiadam swoją misję.W pewien sposób jestem niezbędny w Jego zamiarach, tak niezbędny na moim miejscu jak archanioł na swoim.On nie stworzył mnie przypadkowo. …..Ale nawet w tym “dopasowanym” powołaniu ciasno mi i niewygodnie, mimo, że tak niewiele mnie kosztujące. Wierzgam.

  • mnie zabrał – już parę lat temu, ale nie dał powołania. Może to i lepiej…a co lepiej? Że nie dał. Przecież się przed nim bardziej nie broniłem niż przed zabraniem powonienia…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.