zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

dom

Grypa i zmęczenie. Dzisiaj byłam w Łodzi na debacie Tygodnika Powszechnego o braterstwie, solidarności i ekonomii. Wróciłam przed chwilą. Wszystko w porządku, w domach spokój, nawet psy i kot nakarmione, a w świetlicy dla młodzieży szyby całe. Dzielna Ewelina z naszego domu dla samotnych matek trzyma tam porządek.  Powrót do domu. Z innego świata. Ani lepszego, ani gorszego. Po prostu innego. Tylko czy te dwa światy spotkają się kiedyś?
Nasze domy są takim miejscem, w którym siadają razem  do stołu książę i żebrak. Dosłownie. I okazuje się, że jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni. Bezdomność to nie tylko brak dachu nad głową. To przeświadczenie, że nie  jestem nikomu potrzebny, nikt na mnie nie czeka i ja nie czekam na nikogo. Ilu takich bezdomnych jest wśród nas, w swoich, czasem bardzo luksusowych mieszkaniach?

7 Responses to dom

 • Takie prawdziwe sa te siostry wpisy. Tak bywa, tak własnie bywa. bezdomnośc, ma wiele odmian. Dobrze to siostra ujęła.

 • Nie ma dwoch swiatow jest tylko jeden.Niektorzy ludzie są bezdomni na duszy poniewaz pedzą za pieniedzmi i rzeczami materialnymi .Pozdrawiam serdecznie

  • Bardzo zawęziłaś i uprościłaś problem, sprowadzając go do pogoni za pieniądzem. Co samotność – to inna historia. A poczucie osobowej bezdomności nie musi wcale wiązać się z samotnością.Kaszanka

   • Co oznacza slowo kaszanka

    • “Kaszanka” to mój nick. Samo słowo oznacza rodzaj wyrobu garmażeryjnego. W dzieciństwie byłam tak nazywana przez babcię :)Pozdrawiam – Kaszanka.

  • Myślę, że pogoń za rzeczami materialnymi, pozostawiająca pustkę to jedna z wielu przyczyn. Ilu jest ludzi samotnych, starych, opuszczonych? Tak sobie marzę, że można by połączyć bezdomności- samotności: wyjść poza siebie na spotkanie drugiego bezdomnego jak ja. I wtedy zaczyna się więź i znika bezdomność i pustka. Pozdrawiam s.M

 • I o takiej właśnie bezdomności pisałam wczoraj. O takiej…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.