zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

robota

Nie miała baba kłopotu- otworzyła świetlicę dla dzieci. Tym razem zwiozłam 2 komputery, firma od internetu zjawiła się -o dziwo- punktualnie, tylko okazało się, że inna firma schrzaniła/przepraszam, ale jestem wściekła/ łącza. Biegną w świeżo odnowionej ścianie. No cóż, będą kłaść drugie na zewnątrz. Tamara pomiędzy segregowaniem zwałów odzieży na kiermasze zaprojektowała piękne koszule. A w Warszawie walczą ze standardami. Jeden z wójtów też dzisiaj mi mówił, że musi chyba zamknąć ośrodek zdrowia w jednej z wiosek, bo sufity są za nisko o kilka centymetrów. No i na drogi w wioskach mu nie dali, bo chodnika nie ma. Jak wiadomo od zbyt niskiego sufitu można się rozchorować, a od braku lekarza nie. Granica między rzeczywistym zagrożeniem i godziwymi warunkami, proporcjonalnymi do możliwości i potrzeby, a radosną twórczością zza biurka zaczyna zanikać. W świecie, w którym dojazd do lekarza i apteki zajmuje pół dnia, a w takim świecie żyję, gdzie mnóstwo domów tonących w błocie, bo nie ma asfaltowej drogi, jest odciętych od świata przez wiele tygodni, postęp mierzy się inną miarą niż w Warszawie.
A u nas: domy dla matek z dziećmi muszą mieć swojego psychologa,pracownika socjalnego. Nawet, jeśli mieszkają tam 3 matki. Kosztuje to tyle, że wiele kobiet nie znajduje tam miejsca. Która kobieta ma prywatnego psychologa? Korzystamy z publicznych placówek służby zdrowia.W domach dla ludzi bezdomnych muszą być godziwe warunki. Jeśli jednak wyliczymy ile osób musi przypadać na jedną toaletę, to stojącą u bramy matkę z czwórką dzieci będziemy musieli odesłać z Bogiem, bo przekroczymy standard o 0,5 pupy na sedes. Myślenia o człowieku nie da się zastąpić tabelkami.Niedługo biedacy będą oddychali nielegalnie i wbrew przepisom.
 

3 Responses to robota

  • Nie znoszę absurdu, a Polska jest, niestety, krajem absurdu. Dziś czytałam o bezdomnych i płakać mi sie chciało, ale czasem myślę, że wielu jest ludzi, którzy maja dach nad głową i przyzwoite warunki życia, a jednak są straszliwie bezdomni na tym świecie… Dziękuję za modlitwę, niczego dla siebie nie chcę, ale los dziecka bardzo leży mi na sercu – biedne to moje córczysko, też takie trochę bezdomne.

    • Mamy podobne problemy z dziećmi. Ja mam ufność, że , może po latach, ale dobro powróci. Pisałam o tym w jednym z postów.: O nadziei. Trzeba to sobie stale przypominać. Nasze dzieci są w rekach Boga na miarę naszej modlitwy płynącej z miłości. Pozdrawiam s.M

  • Witam Siostre tak juz jest w naszym kraju ze urzednicy za nim pomogą (…jezeli wogle pomogą…)to w pierwszej kolejnosci zdrowia i nerwow napsują.Pozdrawiam zycze zdrowia i wytrwalosci.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.