zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

zwyczajnie i Królestwo Boże

Oczywiście piec CO popsuł się w sobotę. Pan Inżynier z Kielc, anioł od systemów grzewczych,  mordował się z nim parę godzin i nic. Dzisiaj przyjechał specjalnie 50 km , żeby zamontować pożyczony od kogoś palnik, zanim nasz będzie naprawiony. Nie prosiłam go o to, sam to wymyślił, żeby dzieci nie marzły. Niestety -po pięciu godzinach  rozpaczliwych prób palnik okazał się nie do użytku. Szybka organizacja elektrycznych kaloryferów, strzelanie korków, bo zbyt duże obciążenie i może jakoś przetrzymamy.
Pierwsze spotkanie w wyremontowanym budynku na świetlice w Nagorzycach. Mamy wizję, co byśmy tam chcieli robić. Teraz trzeba to zmaterializować. Poszukujemy kogoś, kto by poprowadził warsztaty żonglerki dla młodzieży. Oczywiście stale wyskakują jakieś usterki. Pewnie trzeba będzie zrywać podłogi w przedszkolu. Nic nie idzie gładko. Ale budynek, właściwie w ruinie, ożył jak nowy.
Dlaczego jest tyle zła? Częste pytanie. Królestwo Boże jest w nas, powiedział Pan Jezus. I dał nam w Ewangelii i swoim życiu instrukcję obslugi. Ale pozostaje problem wolności. Bóg zaryzykował dając nam wolność. Tylko czy może istnieć milość na siłę? Miłość wymaga poszanowania wolności osoby kochanej, nawet jeśli jej zachowanie sprawia nam ból.Wiedzą to rodzice, których dzieci błądzą. W którymś momencie dorastają i zaczynają być odpowiedzialne za swoje wybory. Jeśli te wybory są złe,  pozostaje nam czekać, aż wrócą i stale przypominać o tym, co dobre. Bóg  robi to samo.

One Response to zwyczajnie i Królestwo Boże

  • Konsekwencje złych wyborów są straszne i nie trzeba na nie czekać do życia wiecznego. Może zresztą i dobrze, że są – dają możliwość zauważenia, że jest się już blisko dna i odbicia się od tego dna w porę…Kasia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.