zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

krzyż

Nie było mnie dwa dni. Dzisiaj Artur nie odstępował mnie na krok w obawie, że znowu wyjadę. Czy ktoś ma równie wiernego przyjaciela? Obecność wśród nas ludzi słabych, chorych, innych to dla mnie znak, że życie jest bezinteresownym darem. Dar można przyjąć, ale można odrzucić.Obecność Artura można też traktować jak pomyłkę, nieudany/wg jakich kryteriów?/ produkt . 
Za komuny “nieproduktywni” zgodnie z ideologią się nie liczyli. Myślałam, ze kiedy odzyskamy wolność dostaną należne im miejsce. Teraz nie możemy zwalać na system. To my wybieramy priorytety naszego życia osobistego i społecznego. Krzyż zawsze był, jest i będzie znakiem sprzeciwu. Uwiera jak kamień w bucie.
Wczoraj siedział przede mną młody chłopak. Bezdomny.  Matka starała się jak mogła. Od dzieciństwa prowadziła do psychologów. Ale sama jest tyranizowana przez męża.Chłopak ma  zaburzenia osobowości.Był już w wielu miejscach. Spał na klatkach. Od nas też poszedł. Pewnie skończy w więzieniu, bo sobie nie radzi i robi głupoty. Może wreszcie spotka kogoś, kto go pokocha i zazna spokoju. Nie zlikwidujemy cierpienia. Możemy ulżyć.

5 Responses to krzyż

  • Witam Siostre zgadzam sie ze nie da sie zlikwidowac cierpienia tylko co zrobic jezeli ktos to lubi i z premedytacją krzywdzi siebie.Pozdrawiam mocno

  • Siostro, spędziłam dzisiejszy wieczór czytając słowa Siostry. Prawdziwe.Ale właściwie co ja mogę napisać siedząc sobie w ciepełku. Co ja wiem o życiu, które Siostra wiedzie? Nic. Mogę tylko prosić, by Siostra dbała o siebie.Proszę dbać też o siebie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.