zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

sieć ciepła, ciepło w sieci

Wszystkich czytelników i gości mniej lub bardziej zabłąkanych na tę stronę serdecznie pozdrawiam. Jeśli ktoś tu bywa, staje się nam bliski i w ten sposób rośnie krąg ciepła.Zapewniam, że czytam wszystkie komentarze i nie obrażam się na żadne. Piszę o życiu, stąd trudno jest dyskutować o faktach.Dziękuję za ciepłe słowa.Stare zakonnice też ludzie i potrzebują życzliwości.Na komentarz o chamstwie odpowiem osobno. Jeden z moich współpracowników miał wypadek. Zatem na dzisiaj dosyć emocji.

0 0 głosuj
dobry/niedobry
subskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
wewnętrzny komentarz do fragmentu
zobacz wszystkie komentarz
~JMB
10 lat temu

A ja dziękuję, że nie wzięła Siostra udziału w jakiejś kolejnej konferencji. Tam nie ma ciepła. Tam są gadające głowy. A od pewnego czasu zastanawiam się, czy po, chociażby jednorazowym przeczytaniu Pisma Świętego, przeczytaniu tak na poważnie, można jeszcze uznawać inne zasady niż te określone w, tak obecnie zwanej, ekonomii społecznej? Ale ja zawsze długo myślę i przez to taka jakaś zapóźniona czasem jestem.Też bardzo ciepło pozdrawiam Siostrę, Artura, wszystkich Mieszkańców Domu i Gości

~chanah
10 lat temu

A ja dziękuję za Siostry wpisy na blogu, otwierają one oczy i serce. Swiatu potrzeba radykalizmu, człowiekowi potrzeba prawdy i otwartego, jednoznacznego życia. Ja sama walcze o to, aby na świecie panowała równość, aby nikt nikogo nie oceniał na podstawie koloru skóry, religii czy zasobności portfela. Bo łatwo jest powiedziec “tak jeste za równością i sprawiedliwością”, ale czynimy inaczej, oceniamy, klasyfikujemy i szyfladkujemy. Mówimy “tak powstanie domu dla biednych to wzniosła i szlachetna inicjatywa” ale zaraz dodajemy “no może nie w naszej dzielnicy”. Co to za równość? Nie wiem, nigdy tego nie rozumiałam. Czasem jest to walka z wiatrakami, ale warto, bo wtedy sama dla siebie jestem szczera i autentyczna, a to zauważają ludzie i zaczynają sie troszkę zmieniać. Ja walczę z antysemityzmem, podziwiam siostrę i czerpie również inspiracje do własnej pracy. Pozdrawiam ciepło.

~Kasia
10 lat temu

Ciepło… Tu jest naprawdę ciepło. Ja się po prostu przychodzę ogrzać, bo mam duszę strasznie zziębniętą. Jesli siostrze da to choć pół stopnia Celsjusza więcej, to ja chętnie… Przytulić nawet mogę!