zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

piękno i brzydota

“Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie “.

 Te dwa fragmenty wiersza Zbigniewa Herberta dedykuję dziś moim współpracownikom przygniecionym zalewem brzydoty zachowań niektórych ludzi. Zapominamy czasem, że życie jest zbyt krótkie, żeby je brzydko przeżyć.

Bolesne piękno świata widać wyraźnie w śmierci krzyżowej Boga. Ale On zmartwychwstał i dał nam przez to siłę do przemiany tego świata. Chrześcijanin to przecież artysta z powołania. Twórca piękna. Nawet, a może zwłaszcza wtedy, kiedy wyjmuje robaki z rany bezdomnego.

“To wcale nie wymagało wielkiego charakteru(…)
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku”.

5 Responses to piękno i brzydota

  • Wróciłam z kościoła i przeczytałam cały Siostry blog od deski do deski. Surowy, prosty, mądry język, surowe, proste, mądre teksty… Co jeden, to kolejne wzruszenie ściska za gardło. Czy Siostra wie, co to znaczy? To znaczy, że kobieta z pokiereszowanym sercem płacze teraz przed monitorem i dziękuje Bogu, że ją tu przyprowadził, bo zobaczyła, że może być w zyciu jeszcze gorzej… I że są jeszcze ludzie dobrzy, którzy mają serca i to prawdziwe, nie z tworzyw sztucznych… Teraz pójdę na stronę Wspólnoty i Fundacji Chleb Życia, poczytam… Jaka szkoda, że mieszkam tak daleko i nie mogę przyjśc, żeby pomóc…

    • można pomóc inaczej – udało się?

      • Robaki wyjąć się udało w tym przypadku, o którym myślałam pisząc ten post. Ale człowiek po odchuchaniu powędrował znowu. to nasz stały klient. Tak uzależniony od alkoholu i włóczęgostwa, że można tylko ulżyć w cierpieniu.czasem udaje się jednak wyrwać czlowieka na stałe lub przynajmniej na długo. Pozdrawiam s.M

  • Witam Siostrę… Po raz pierwszy zbłądziłam na ten blog. Przeglądam wczesniejsze posty, podoba mi sie to, co siostra pisze. Bedę tu zaglądać, dodam sobie link do ulubionych. Podziwiam to, co Siostry robicie. Ja bym nie potrafiła.

  • Byc dobrym dla człowieka bezdomnego to jest nie lada wyczyn ale to nie usprawiedliwia chamstwa

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.