zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

duzo dobra i kryzys interwencji

Znów interesy wygnały mnie do Warszawy. Kilka krótkich spotkań : młode dziennikarki, którym na czymś naprawdę zależny, młoda wolontariuszka od jakiegoś czasu zbiera wśród rolników warzywa dla nas, pani Marylka – wpada co tydzień, dzielnie zlicza słoiki z przetworami, ale przede wszystkim cierpliwie pomaga załatwiać sprawy urzędowe naszym mieszkańcom. Wreszcie dwie nasze byłe mieszkanki. jednej się powiodło,ma mieszkanie. Druga musi do nas wrócić, bo znów jest bez dachu nad głową. W Brwinowie ograniczamy do minimum ogrzewanie. Jedyna pomoc od państwa to 6 tys. zł. Na cały rok. Tam są matki z dziećmi. Te, których nie chcą przyjąć tzw ośrodki interwencji kryzysowej, bo się nie mieszczą w strukturach. Albo mąż pobił po piętnastej, więc biura były zamknięte, albo dzieci nie w tym wieku, albo trafiły najpierw do nas, a następnego dnia już ich tam nie przyjmą bo już nie są w kryzysie lub też minął trzymiesięczny limit pobytu w ośrodku i muszą się wyprowadzić. Wreszcie bo są spoza terenu, zatem nie swoje.

Do noclegowni przyszła kobieta w ósmym miesiącu ciąży z 5-cioletnim dzieckiem. Bez grosza oczywiście.Pochodzi ze Śląska. Chcieliśmy załatwić jej coś w pobliżu miejsca zamieszkania. Tamtejszy ośrodek interwencji kazał jej najpierw przyjechać……. na rozmowę kwalifikacyjną. Z Warszawy.Nie pojechala sprawdzać  czy ma kwalifikacje na ofiarę przemocy.

One Response to duzo dobra i kryzys interwencji

  • Nie zakwalifikowała się, bo nie została obrażona przez pana policjanta, który przyszedł interweniować. Jakby wysłuchała pięknego kazania stróżów prawa , to została by przewieziona do ośrodka a komentarzami odpowiednimi, że nie umie sobie poradzić.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.