zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Artur

Mój przybrany syn Artur jest upośledzonym umysłowo autystykiem. Pewnie gdyby jego matka zrobiła 23 lata temu badania prenatalne, nie byłoby go na świecie. Społeczeństwo nie ponosiłoby kosztów jego szkoły specjalnej, leczenia z padaczki, zresztą bezskutecznego, a teraz renty socjalnej.
Artur   w atakach złości potrafi  zdemolować mieszkanie, powrzucać do butelek po pepsi wszystko, co da się tam wepchnąć, zamknąć w samochodzie jedyne kluczyki, pociąć na kawałki każdy przedmiot akurat nam potrzebny. Właściwie nie mówi.
Artur potrafi kochać. Kiedy nadchodzi wieczór Artur czeka z niecierpliwością aż się położę. Czasami biedak musi czekać do późna w nocy.Wtedy przychodzi czas na niego.Wszyscy mądrzy, którym poświęcam cały dzień wyszli. Nareszcie możne o mnie zadbać. Wyciąga spod poduszki książkę, którą lubię i której przez cały dzień pilnował dla mnie, daje mi, ścisza telewizor/bez przerwy ogląda bajki/ , sprawdza, czy mam herbatę i uspokojony zasypia. Nasz wieczorny rytuał.
Ludzie, którzy odwiedzili nasz dom choć raz, zawsze potem pytają przede wszystkim o Artura. Tajemnica z pozoru bezużytecznego istnienia. Przypomnienie, że prawdziwą wartość ma gest podania książki przez upośledzonego chłopca, który nie wie nic o polityce, Kościele, etyce, pieniądzach.

3 Responses to Artur

  • Zamarłam. Czy dobrze rozumiem, że kwestionuje Pani zasadność wykonywania badań prenatalnych? Czy jest to moja nadinterpretacja?

    • Same badania prenatalne mogą pomóc w diagnozie ciąży i stanu płodu i pozwalają na wczesne leczenie w miarę potrzeby.I nie ma nic w nich złego. Natomiast eliminacja ludzi słabszych, upośledzonych, niepełnosprawnych jest zbrodnią bez względu na ich wiek. To już historia ćwiczyła. Proszę pamiętać, że nie daj Boże ktoś z Pana bliskich stanie się niepełnosprawny. Zmierzamy ku cywilizacji, w której słabość nie jest tolerowana i silni nie mają ochoty dzielić się ze słabszymi. Zatem może się okazać, że delikatnie ująwszy zabraknie miejsca na tym świecie dla takiej osoby i trzeba ją będzie zutylizować jak niepotrzebny śmieć. Czy zabicie dziecka niepełnosprawnego nie jest tym samym? A jeśli nie to czym? Pozdrawiam s.M

  • Artur potrafi kochać i co ważne otaczają Go kochające osoby. Jestem pewna, że On to czuje i odwzajemnia te uczucia, tak jak potrafi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.