zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

władza i słuzba

Jezus do Piłata: “Nie miałbyś władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry.”Ciągle musimy sobie przypominać te słowa. Od naszych decyzji zależy los, a czasem życie człowieka słabego, chorego, niezrównoważonego. Walka o władzę toczy się czasem w naszych domach. Kucharz to świetne stanowisko, bo może dać lepszy kąsek, więc stwarza sobie dwór uległych. Dlatego często wymieniamy kucharzy. Ktoś, kto wydaje odzież też z czasem myli porządek i zachowuje się jak pan i władca. Tego nie lubię, dam  mu gorsze, a kumplowi lepsze.Następnym razem staraj się, żebym cię polubił, to będziesz miał więcej.
Kiedyś w naszym domu w Zochcinie mieszkańcy się zbuntowali i stwierdzili, że pan Wojciech, inżynier rolnik, który jest odpowiedzialny za całe gospodarstwo i budowy jest niepotrzebny. Oni przejmą władzę. Powiedziałam: świetnie. Ja mam mnóstwo innej roboty dla pana Wojtka. Od jutra: Krzysiu, wstaniesz o 6.30, o 7 rano rozdzielisz pracę na budowie, pojedziesz po materiały, załadujesz je własnymi rękoma na samochód, dopilnujesz, żeby zwierzęta miały co jeść, znajdziesz producenta lnu do przetwórni, ty Józiu załatwisz okna, pojedziesz do piekarni po chleb…. i tak przez pół godziny wymieniałam, co należy jutro zrobić. Na to jeden z chłopców mówi: ale my kończymy pracę o trzeciej, nie zdążymy. Więc zapytałam: a o której kończy pracę inżynier? Chórem odpowiedzieli- w nocy.Władza to służba. I zrozumieli, że pan inżynier ma władzę wymagania od nich, bo sam służy im bez ograniczeń. A takiej władzy szybko im się odechciało.
Minister to znaczy sługa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.