zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

żebry

Dla nas zaczyna się ciężki sezon, jak dla wszystkich biedaków. W schronisku dla chorych już prawie 80 osób. Codzienne telefony i pukanie do drzwi o przyjęcie. Jak wiewiórki gromadzimy zapasy na zimę. Codziennie wyruszamy na żebry. Św.Franciszku-patronie żebraków daj obfity połów! Zważ, że do stołów siada około 300 osób. Czasem mocno wygłodniałych. Wczoraj w Warszawie owoce i trochę warzyw, dzisiaj na wsi warzywa.
Wczoraj mówiłam do laureatek konkursu na Kobietę Powiatu Tarnobrzeskiego. Wspaniałe babki. Hej, tam w Warszawie, Polska żyje mimo waszych awantur! Na sali była młodzież, która przed każdymi świętami zbiera dla nas żywność w supermaketach. Nawiedzona katechetka z nawiedzonym dominikaninem mieli taki pomysł. Młodzi ciężko przy tym pracują. Rozleciał się samochód dostawczy i nawet najbardziej wyrozumiały przeglądacz nie zatwierdził nam przeglądu. No i dzisiaj  kupiliśmy inny i nie możemy zrozumieć, dlaczego jest taki tani. Kilku mechaników go oglądało i nie znalazło nic podejrzanego. Okaże się. A kasa jak zwykle w ostatniej chwili -z Opatrzności.
Andrzejek ze schroniska dla chorych tygodniami nie chciał się myć ani przebierać. Pan Psychiatra dał mu leki. Teraz przebiera się kilka razy dziennie, głównie w ubrania innych mieszkańców i nie idzie spać bez krawata. Przesada, Panie Doktorze. Pozdrawiam swoich i swoich Gości.

0 0 głosuj
dobry/niedobry
subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
wewnętrzny komentarz do fragmentu
zobacz wszystkie komentarz
~marysia
11 lat temu

:)) spanie w krawacie mnie rozczuliło 🙂