zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

o nadzieji

Był taki jeden dzień latem, kiedy przechodziłam przez nasze wiejskie podwórko i zobaczyłam szczęście. Dzieciaki szalejące w basenie, bezdomni mieszkańcy spokojnie pijący kawę po pracy razem z grupą młodych wolontariuszy, słońce, młoda rodzina z dziećmi na kocu w ogrodzie.Uchylony rąbek raju, błysk światła. Dzisiaj tych, którzy wtedy byli uczestnikami tej sceny już w wiekszości w naszym domu nie ma. Błąkają się po różnych ścieżkach gnani ciemnością własnej przeszlości. Mam nadzieję, że ta chwila pokoju, jaką razem przeżyliśmy tego lata będzie dla nich światłem w tunelu. Dla mnie jest. Po to tkwię w mojej małej wiosce, gdzie wrony zawracają.

0 0 głosuj
dobry/niedobry
subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
wewnętrzny komentarz do fragmentu
zobacz wszystkie komentarz
s.M
11 lat temu

Witam i ciesze się, że mamy te same odczucia. Pozdrawiam serdecznie. Zapraszam na rekolekcje, jak prawie co roku.

~JMB
11 lat temu

Były takie dnie w moim życiu (średnio kilka rocznie przez ostatnie cztery lata) kiedy widziałam skrawek raju. Krzysia karmiącego króliki. Dziadka gotującego zupę, a później z nieprzewidzianą u Niego delikatnością, ciągnacego za sznurek sygnaturki. Pan Inżynier przywiózł osła. I była kiedyś taka noc – noc pogromu kur … . Te okruchy zochcińskich dni tkwią we mnie. I dają nadzieję. To miejsce, gdzie wrony zawracają jest centrum świata. I wracam tam w chwilach ciemnych i widzę uśmiech Artura, gdy dłonią “daje piątkę”.