zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Róbmy Zmartwychwstanie

Róbmy Zmartwychwstanie

Tam, gdzie ból, cierpienie, smutek- niech nastąpi Zmartwychwstanie dzięki troskliwej i czułej miłości. Tam gdzie gniew, pogarda, zniszczenie- niech nastąpi Zmartwychwstanie dzięki pojednaniu, braterstwu, pokorze i przebaczeniu.

Każdemu życzę, żeby został świadkiem Zmartwychwstania. Miłość zwycięża. I nie ma większej radości jak zobaczyć i odczuć to zwycięstwo. Wymaga czasem trudu, wyrzeczenia, cierpienia Wielkiego Piątku, czekania w milczeniu Wielkiej Soboty, ale …..Chrystus Zmartwychwstał w Niedzielę Wielkiej Nocy. Podał rękę Adamowi i Ewie porywając do światła z niemocy ciemności . Odwagi i nadziei każdemu. Z Nim damy radę.

Dziękujemy za każdy dobry gest, za pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkanocnych- Kaśka Pipi -Tobie szczególnie za uratowanie Mikołaja w Krakowie: gotowanie i pieczenie. Za dary, paczki, pieniądze. Piękne Święta w naszych domach przywracają ludziom godność. Dla wielu to będą pierwsze od lat przy stole, z barszczem, ciastami święconym jajkiem. Naszym ubogim Przyjaciołom, “wypasione” paki dały radość i konkretne wsparcie. Dzieciaki chyba pękną od czekoladowych jajek i zająców. Artur dorwał się do magazynu i ….hm, wykradł nieco, z natychmiastową konsumpcją. Trudno, na razie nie ma objawów czekoladowego przeżarcia. Zupa na Monciaku dostarczy prowiant 80 osobom bezdomnym. To tylko u nas. A przecież w wielu innych miejscach inni ludzie robią, co mogą, żeby ten świat był lepszy.

W czasie Świąt Wielkanocnych będzie w Nagorzycach msza św. w intencji ofiar epidemii, chorych na Covid i personelu medycznego. Pamiętajmy o nich!!!!

0 0 głosuj
dobry/niedobry
subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
wewnętrzny komentarz do fragmentu
zobacz wszystkie komentarz
AniaW
14 dni temu

Wesołych Świąt dla całej Wspólnoty!