zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

No to ja dziękuję

No to ja dziękuję

z Krakowa- aż szkoda było kroić

Licznik pesel stanął mi dziś na siedemdziesiątce. Ludzie są nadal wspaniali. Roboty mnóstwo. Nic się nie zmienia, tylko siwizna łeb pokrywa i gęba pomarszczona. Ale nie za urodę przepuści nas św. Piotr na bramce. Na szczęście.

Przyjaciołom i życzliwym za życzenia, których przypłynęło tyle, że gdybym chciała dziękować każdemu z osobna, zajęłoby to pewnie z tydzień.

Za modlitwę i odprawione przez Przyjaciół Kapłanów msze św. w mojej intencji.

Tygodnikowi Powszechnemu

od zawsze życzliwemu, na którego artykułach jeszcze za komuny uczyłam się Kościoła, otwartości i świata, za poświęcenie czasu i szpalt mnie i naszej Wspólnocie.

Polskiej Akademii Umiejętności

za zwrócenie uwagi na naszą pracę i przyznanie Nagrody im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. Przepraszam, że dziękuję dopiero teraz, a było to kilka miesięcy temu.

Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego

za przyznaną Wielkopolską Nagrodę imienia Ryszarda Kapuścińskiego, którą traktuję jako dalszą zachętę do “pracy od podstaw”.

To nagrody dla wszystkich, którzy przyłożyli i przykładają rękę do naszej drogi naprawiania tego świata. Podobnie, jak wszystkie poprzednie. Ja sama niczego bym nie zrobiła. Świadczą o tym, że dobro ma wartość w oczach ludzi, wbrew hałaśliwemu złu.

Mieszkańcom naszych domów, tym obecnym i tym, którzy przez ponad 30 lat przewijali się przez nie wnosząc często pracę i dobro.

Moim Siostrom i Braciom ze Wspólnoty, Pracownikom i Wolontariuszom za to, że jesteście, nie tracicie ducha ani odwagi, za Waszą ciężką pracę i poczucie humoru.

Dzieciom małym i już dorosłym-za to, że uczycie mnie stale życia i miłości, za Waszą troskę o mnie i Artura i za to, że jesteście porządnymi ludźmi, więc dajecie mi powód do dumy.

Arturowi szczególnie za stałą lekcję pokory i czułości. Za to, że wytrzymuje ze mną już ponad 30 lat.

No to ja Wam dziękuję!


I życzę nam wszystkim – tym wymienionym i tym, o których może zapomniałam: obyśmy na końcu życia mogli śmiało spojrzeć w lustro i powiedzieć: co mogłam-mogłem, to zrobiłem, Panie!


Z powodu epidemii imprezka w Nagorzycach była tylko w gronie ścisłym. Za to w każdym z osobna domu nie można pominąć okazji do odrobiny zmiany w tych trudnych czasach. W końcu liczna rodzinka mieszka w 11 domach. Siostra stawia do wyboru: pizza albo wypasiony obiadek, ciasta, napoje i kawusię. Za własne, czyli nagrodowe, żeby nie było. Dla wszystkich. Jak szaleć, to szaleć. I jak tu nie wierzyć Ewangelii: “I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi.” No to mam, co chciałam co do braci i sióstr, dzieci a nawet pól. Z życiem wiecznym- to się okaże na końcu.


Artur zawsze zagarnia wszystkie bukiety i ustawia sobie wokół łóżka. Dwóch największych nie dał rady udźwignąć, Bogu dzięki. Ma dzisiaj dzień szczęścia- pochłonął pudełko czekoladek i kawał tortu. Reguły żywienia zawieszone!

Mieszkańcy domów w Jankowicach i Zochcinie zaszczepieni. Jeszcze chwila-druga dawka i bramy “więzienia” się otworzą. Ludzie po roku będą mogli wyjść. Warszawa nadal czeka zamknięta.

A teraz idę czytać nowy kryminał, com dostała w prezencie.

0 0 głosuj
dobry/niedobry
subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
wewnętrzny komentarz do fragmentu
zobacz wszystkie komentarz
Żaneta
27 dni temu

Wszystkiego dobrego cudna Siostro Małgosiu 🙂

Gosia
27 dni temu

Dobrego życia Siostro <3

AnnaW
28 dni temu

Wszystkiego najlepszego!
Dziękuję za to, że Siostra jest i że dzieli się z nami swoim życiem i wiarą.

Tatul
28 dni temu

Z dumą czytałem wypowiedź kardynała Krajewskiego, gdyż w Jego słowach znalazłem to, co podkreślałam odb.. zawsze w rozmowach o kościele i sztuce życia według tego, co się w kościele głosi.
Gratuluje uznania i życzę dużo zdrowia, tak niezbędnego do prowadzenia tak wspaniałej działalności.
Pozdrawiamy serdecznie

Zdzisław
28 dni temu

“siwizna łeb pokrywa i gęba pomarszczona”- Najpiękniejsza Twarz Polskiego Kościoła ! – bardzo chciałbym ucałować kiedyś spracowane ręce Siostry ! Niech Cię Pan Błogosławi i strzeże !

Marysia
25 dni temu
odpowiedz na  Zdzisław

Trafiłeś w punkt Zdzisławie! Właśnie tak jest!
Kochamy Cię siostro Małgorzato!

Małgosia K
29 dni temu

Kochamy Cię Siostro ❤️

Małgorzata
27 dni temu
odpowiedz na  Małgosia K

Jaki tytuł kryminału?