zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Ula na pokładzie

Ula na pokładzie

Ten weekend dla Artura i Uli. Przyjechała późnym wieczorem z Gdańska, panienka śliczna, labradorka z treserem. Od jutra zaczynamy trening z synkiem. Będzie relacja, ale dopiero pewnie w niedzielę. Wybaczcie prywatę. Jeśli się uda, Ulka będzie chyba pierwszym w Polsce psem asystującym zawiadamiającym o ataku padaczki. A my odetchniemy od konieczności monitoringu 24/24 . Tomek, który do tej pory dzielnie mnie w tym wspierał boi się, że pójdzie na bezrobocie.

Nie. Po prostu zajmie się wreszcie czym innym. A dotychczasowe Arturowe kundle muszą się posunąć na ławeczce życia. Na razie nie są chętne.


Acha! Artur dostał wreszcie orzeczenie ZUS: “Całkowicie niezdolny do samodzielnej egzystencji”. Proszę, jakbyśmy o tym nie wiedzieli od 30 lat. Nie wiem, czy to oznacza, że dostanie te pinćset czy nie i czy w ogóle ktoś z osób niepełnosprawnych je dostanie wobec skoku na ich kasę. Artur i jemu podobni obywatele przecie nikomu nie potrzebni, tylko obciążeniem są dla tych, co się lepiej urodzili. No i nie głosują.


To tyle na temat “obrony życia” i “Bóg, honor, ojczyzna” oraz symboli chrześcijańskich w sejmie i modlitw publicznych w polityce .

3 Responses to Ula na pokładzie

  • Jak dobrze,że wreszcie macie Ule!Poproszę o zdj.Pozdrawiam ciepło wszystkich i pana co trenuje z Ula też Strasznie się cieszęże będzie Wam lżej.P.S. U nas był nalot z ZUS w sprawie pińcet. Pani przybyła z nienacka!Nawet sprawdziła czy na chorym pampers jest.Szkoda że mnie nie było w domu. Powiedziałabym że te co kupujemy z refundacją to ubieram do pracy. Jedna wizyta pana chirurga co oczyszcza odleżynę nabytą w szpitalu kosztuje 600 zł …Fundusz nie przewiduje poprawek po opiece szpitalnej.

  • Dacie radę, najwyżej trzeba będzie kupić większe łóżko dla Artura, zeby sie cały zwierzyniec zmieścił.
    Życzę , z całego serca ,zeby Ula sprawdziła się jako opiekunka.
    Pozdrawiam ciepło:)

  • Radosna wiadomość. Artur zyskał nową przyjaciółkę i opiekuna zarazem, a Siostra trochę lepsze warunki życia.
    Cieszymy się wraz z Wami

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.