zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Dezodorant

Dezodorant

W czasie rekolekcji członkowie Wspólnoty składają przyrzeczenia. Spisane na kartce kładą na ołtarzu przed przygotowaniem darów/dla niewtajemniczonych przed tym, zanim ksiądz przygotuje chleb i wino do złożenia ofiary, w czasie której, wierzymy,  zamieniają się w Ciało i Krew Chrystusa/. 

Artur stał z boku i łypał oczkiem. W pierwszej chwili myślałam, że chce zgarnąć coraz liczniejsze kartki z ołtarza. Nie!!!! On spojrzał na mnie i pokazał na siebie: Artur też!

Ktoś pobiegł po kartkę i długopis. Napisałam “Bozia kocha Arturka”. Lekka wpadka-kartki musiały być dwie-więc przedarłam na pół i synek uklęknął, jak wszyscy, położywszy kartki na ołtarzu z pełną powagą. Pokazał jak mocno kocha Bozię. Przeżegnał się jak potrafi i tak oto został członkiem Wspólnoty Chleb Życia! 

Prezent odebrał sobie sam w postaci długopisu. Kocha ten przedmiot uczuciem równym miłości do zapalniczek. 

Nie obyło się bez przygód. W Zochcinie siadła oczyszczalnia ścieków akurat, kiedy mieliśmy uroczystość. Zwykle zapycha się w domu dla chorych w Warszawie. Tam wrzucają nasi kochani mieszkańcy pampersy, bandaże i inne rzeczy, tak różne, że można by książkę pisać. “Szambelanem” czyli specjalistą od przepychania jest Jarek. Szczęśliwie był z nami i zochcińskie szambo uruchomił. Pompa owinięta w bandaże i majtki nie działa, nie wiedzieć czemu. Głupia jest czy co?

Dzisiaj historia się powtórzyła co spowodowało uroczyste /czyt. sążniste/ przemówienie Tomasza na temat “Do czego służy kibel oraz do czego NIE SŁUŻY.” Niestety mamy coraz słabszych głową ludzi, więc trzeba się przestawić na szambelanię. “Robienie w g….” to zresztą nasza specjalność. 

Ostatnio młodzi i mniej szorowali ściany w domu dla chorych. Nasi mieszkańcy czasem je malują. Nim właśnie. Śmierdzące pampersy, bywa, leżą w pokojach matek z dziećmi. Niektórzy nasi chorzy z lubością zdejmują pieluchy, bo wygodniej bez. Skutek wiadomy.  Zarobaczone rany i wielotygodniowy brud też fiołkami nie pachną. Ubóstwo ma także i takie oblicze, a właściwie  zapach.  Renia ciągle powtarza: “Pan Bóg dał nam powołanie, ale zapomniał zabrać powonienie.”  Miłość polewa dezodorantem zapach cierpienia. Narzędziem jest mydło, oczywiście. 

Kiedy pokazuję czasem zdjęcia poranionych nóg na fejsie, reaguje cenzura-bo brzydkie to, a ludzie pytają czemu o tym piszę. Piszę, bo to czyjeś życie. Poranione, gnijące, ale warte tyle samo co życie aktorki z Hollywood. I ono istnieje realnie, wśród nas. 

Miłość polewa dezodorantem zapach cierpienia.

ciągle aktualne

Robiłam porządki i wstawiałam zabezpieczenie na blogu. Przewertować musiałam stare wpisy. I ze zdumieniem stwierdziłam, że mimo upływu lat i miesięcy wiele z nich nie tylko nie straciło na aktualności, lecz nawet zyskało.


to na temat opluwania wzajemnego
to na temat opluwania wzajemnego
To na temat walki o prawo naszych ludzi do leczenia.
To na temat braku rozwiązań i pomysłów na wsparcie ludzi starszych i chorych, których przybywa
To na temat systemów i ich wykonawców
To na temat życia pod jednym dachem “Polska”

3 Responses to Dezodorant

  • Mój autystyczny synek też mnie kiedyś podobnie zaskoczył. Zapalałam w kościele świeczkę w jego intencji, jednocześnie dbając, żeby nie zgasił cudzych (bardzo lubi gasić), a on nie — chciał zapalić swoją. Do dziś łykam łzy wzruszenia, gdy o tym myślę.

  • Wiedziałam!Wiedziałam ,że Artur jest Wyjątkowy.
    Nie trzeba umieć mówić, czytać ,pisać… by umieć Kochać Boga i ludzi.

    • Co do Artura to prawda.On potrafi kochać bo jest kochany.Problem większości ludzi polega na tym że sami nie będąc kochani nie potrafią tej miłości przekazać.Będąc ranieni w dzieciństwie sami w późniejszym życiu ranią innych.Więc miłość to nie umiejętność czytania pisania mówienia.myślę że najtrafniejsza forma miłości jest uczynkowosc.pozdrawiam

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.