zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Do Jurka Owsiaka

Do Jurka Owsiaka

DrogiJurku

Rozumiem doskonale Twój ból. Rozumiem, że są granice wytrzymałości. Ale proszę, weź głęboki oddech i nie rezygnuj. To prośba nie tylko moja, lecz także moich Przyjaciół i tysięcy ludzi dobrej woli.
Nie mamy czasu wspólnie pisać, ale wiem, że Janka Ochojska- wiesz, zawsze opanowana i stonowana, Szymon Hołownia-wiesz, zawsze wali co myśli, Ada Porowska-podobnie jak Szymon, no i ja, stara baba, która też czasem ma dość, ale zwleka gnaty i ciągnie- proszą Cię także, każdy na swój sposób: nie rezygnuj. Nie teraz. Przejdziemy razem ten trudny czas.

Podobnie prosi wielu ludzi znanych i nieznanych. Podpisują petycje, piszą w internecie. Mówią o tym.

Dobro zwycięża, choć czasem z lekkim opóźnieniem. Już zwyciężyło w wielu ludzkich sercach.


Cena za nie tym razem jest wysoka.
Twoje i Twoich bliskich cierpienie z powodu fali nienawiści. Śmierć człowieka. Przeżywamy to wszyscy. 
To nie jest wina Orkiestry. To wina nie-dobrych ludzi. Ufam, że kiedyś zrozumieją swój błąd.
Jednak pamiętaj o rzeszy tych, którzy są Ci wdzięczni.


Przemyśl, proszę. Czekamy.

Ściskam Cię wraz z moimi współpracownikami
0 0 głosuj
dobry/niedobry
subskrybuj
Powiadom o
72 komentarzy
wewnętrzny komentarz do fragmentu
zobacz wszystkie komentarz
1 rok temu

Apel Siostry przyniósł spodziewany rezultat.
Pan Owsiak ochłonął, przemyślał ponownie swoją decyzję i dzisiaj po pogrzebie prezydenta Gdańska ogłosił światu co następuje:
https://www.facebook.com/wosp/videos/526721937838572/

Dziękujemy Siostro . Jestem po raz kolejny przeświadczony o słuszności wyrażonego w porę świadectwa i duchowego wsparcia

Ares
1 rok temu
odpowiedz na  Tatul

o efektach “pracy wychowawczej” p. Owsiaka najlepiej świadczą wpisy po jego ataku na p. Pielę, za które on dziękuje i je pochwala. Zainteresowanych odsyłam na Twittera. To przerażająca lektura. Proszę nie popierać zła.

Pocho
1 rok temu
odpowiedz na  Tatul

czy mogę się dowiedzieć dlaczego nie mogę umieścić komentarza??? blokuje mnie Clean Talk.

Pocho
1 rok temu
odpowiedz na  Tatul

o efektach “pracy wychowawczej” p. Owsiaka najlepiej świadczą wpisy po jego ataku na p. Pielę, za które on dziękuje i je pochwala. Zainteresowanych odsyłam na Twittera. To przerażająca lektura. Proszę nie popierać zła.

malgosiaK
1 rok temu

Nikt na Tobie tutaj nie uzywa , nie rob z siebie ofiary. Prosilismy tylko o powstrzymanie sie od dyskusji i prowokacji , ktore teraz sa zupelnie nie na miejscu.
” Wszysko ma swoj czas” ; teraz jest czas zaloby a nie potyczek slownych .
Pocwicz cnote powsciagliwosci .Tylko tyle i az tyle.

Spoko Fizyk
1 rok temu
odpowiedz na  siostra

A może po prostu, nie wszyscy “święci” są tacy “święci”, jak to Siostra opisuje. A prawo? Cóż, można prawo zmieniać, szkoda tylko, że Owsiak stoi ponad prawem i żadnym wyrokiem się nie przejmuje. Ba, żadnego nie wykonał. Wiem, są równi i równiejsi zwłaszcza wobec prawa. Generalnie, byłem ciekaw, czy ma Siostra sumienie, czy tylko zawód, który sprawia, że Wszyscy myślą, że Siostry sumienie jest wrażliwsze od naszych? Chyba już oboje znamy odpowiedź. A tej fali nienawiści prawem nie da się już powstrzymać. Zamiast agresji w internecie, będzie więcej nożowników. Po prostu, komuś zależy aby nienawiść dzieliła Polaków. Szkoda, że do tej fali nienawiści Siostra dokłada własne kropelki.

perła
1 rok temu
odpowiedz na  Spoko Fizyk

Tak nie wolno! Pan tu przychodzi mieszać… Po co?
Zrób Pan lepiej coś dobrego.

Spoko Fizyk
1 rok temu
odpowiedz na  perła

Bo skoro Owsiak jest święty, to każdy, kto podważa ową świętość jest wrogiem, którego można zniszczyć, hejtować. Piotr Wielgucki otrzymał ostatnio wielokrotnie groźby śmierci skierowane przeciwko niemu i jego rodzinie. Problem w tym, że wszystkie ścieżki prowadzą od ludzi Owsiaka, do jego współpracowników. Być może tylko do jego wyznawców. Ani słowem Siostra się nie zająknęła, na żadnej stronie bloga, ze nie zgadza się z niektórymi skandalicznymi zachowaniami Owsiaka. Czyli “świętego” nie obowiązują prawa i obowiązki, które dotyczą zwykłych szaraczków. Sama taka postawa jest już hejtem w stosunku do ofiar Owsiaka lub w stosunku do owych szaraczków. Ale, czy mogę już zamilknąć, na zawsze? Więc, proszę nie zadawać mi pytań, bo zasady w jakich zostałem wychowany, nakazują mi udzielanie odpowiedzi. Możecie sobie na mnie dowolnie używać, wyzywać, ale po prostu nie zadawajcie pytań, bo inaczej nigdy nie zamilknę. Na epitety odpowiadać nie będę, obiecuję.

Spoko Fizyk
1 rok temu
odpowiedz na  s.M

“To wina nie-dobrych ludzi” Już znalazła Siostra winnych, choć nie wskazała ich palcem. Hejtować można na różne sposoby. Wystarczy, że matka głaszcze jednego synka, a drugiego nigdy. I choć, nigdy ta matka, nie użyje złego słowa, hejt jest oczywisty. W tym przypadku stawanie po stronie człowieka, który wielokrotnie stosował hejt publicznie na antenie telewizji, służę linkami, i brak stanięcia w obronie człowieka, który przez Owsiaka był hejtowany nagminnie, jest przykładem hejtowania poprzez odmowę stanięcia w prawdzie i poprzez operowanie półprawdami. Bo jak się mają czuć ofiary hejtu, gdy jedną osobę hejtującą stawia się na piedestale, a drugiej osobie odmawia się prawa do jakiejkolwiek dyskusji. Zresztą, czy wykluczenie, też nie jest przejawem hejtu? Ale zastosuję się do rad Janiny I Małgosi. Zamilknę na tym forum na zawsze. Puzzle ułożone.

Janina
1 rok temu
odpowiedz na  Spoko Fizyk

Panie Fizyk – “komuś zależy aby nienawiść dzieliła Polaków” – bolesna prawda.
Poza tym przekroczył Pan granice przyzwoitości – ostatnie zdanie to skandal,
radzę tak jak MałgosiaK – zamilknij Pan.

malgosiaK
1 rok temu
odpowiedz na  Spoko Fizyk

O jeden komentarz za daleko .To nie czas i miejsce na tego typu dyskusje.
Chyba przeoczyles okazje zeby zwyczajnie zamilknac .