zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Będę jak wrócę

Nie zapomniałam o Przyjaciołach. Dużo się dzieje w świecie i u nas. Trzeba to uporządkować i czas na to znaleźć. Czyli – może w niedzielę wieczorem ……Pozdrawiam.

przewalamy kasę…

No bo po co biedakom te kwiatki, ławeczki, stoliki? Krzaczki, żywopłotki i drzewka? Według zdjęcia z poprzedniego wpisu biedak ustawowo dostaje przydział brudnego materaca i co jakiś czas michę. W zagrzybionym pokoju. O ludziach niepełnosprawnych wielu, w tym polityków, myśli podobnie. Dać tyle, żeby nie umarli, bo wstyd /jeszcze/, ale żeby do kina poszedł, albo ubrał się lepiej, loda zjadł czy -o zgrozo- tablet miał i internet? Po co?

Przewalamy zatem kasiorkę. Nie państwową, Boże broń, tylko od dobrych ludzi. I nie na byt, tylko na świadomość. Uważam, że Marks był w błędzie. To świadomość kształtuje byt, a nie odwrotnie, jak twierdził. A świadomość zmienia się pod wpływem ładu i piękna. Potem zmienia się za nią byt.

Od wielu dni

Nie chcę i chcę Polski katolickiej

Nie chcę i chcę Polski katolickiej

Matka Boża za królową Polski przez naszych przodków niegdyś obrana tak dzisiaj była czczona. I co z tego wynika? Czy zadowolona jest z nas, Polaków? Z każdego z nas?

Kiedy widzę relacje z niektórych form demonstrowania patriotyzmu i katolicyzmu, to zadaję sobie pytanie: czy nie jest to krzyk o ewangelizację?

Czy wolno spokojnie patrzeć na maszerujących młodych i nie tylko, ludzi wykrzykujących hasła nawołujące do pogardy czy wręcz niszczenia człowieka w imię patriotyzmu i katolicyzmu?

Byli przez wieki i są nadal- kobiety i mężczyźni, którzy z odwagą szli do pogan, hippisów, narkomanów, trędowatych, ludzi żyjących na marginesie, głosząc im Dobrą Nowinę o Bogu kochającym każdego człowieka. O Bogu- Ojcu wszystkich ludzi, bez względu na kolor skóry, narodowość, poglądy. O Bogu

Wyrzeczenie

Pipi przyjechała na kilka dni, żeby mnie uwolnić od Artura, przynajmniej częściowo. Nie, żebym nie kochała hrabiego, ale dobrze, jak chwilę kogoś innego pomęczy i pojęczy oraz ów ktoś serwuje jedzonko, ogląda z nim filmy i pilnuje, żeby krzywda się nie stała w czasie ataku padaczki. Mogę bez stresu pozałatwiać sprawy i nawet śpię w innym pokoju. Robi to także Tomek, zwany Małym, choć ksywka nie ocenia wzrostu, lecz identyfikuje spośród trzech Tomków. Jest Duży, Średni i Mały. Ten ostatni jest po prostu normalnego wzrostu, pozostali wyrośli ponadprzeciętnie. Tomek Mały pomaga mi przy Arturze na co dzień, więc też ma wolne.

Kiedy dziecko jest sprawne, to z biegiem czasu opieka rodziców staje się mniej konieczna, aż do samodzielności. W przypadku