zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Ośrodek czy dom?

Kolejny rzut łatania cieknących dachów. Jeśli chcemy dać bezdomnemu Chrystusowi porządny kąt do życia, to na głowę Mu lecieć nie może. Dachy stare jak budynki, którymi dysponujemy, co daje nam niekończącą się robotę z łataniem, wymianą, klejeniem itd….


Remont domu dla matki z dzieciakami w połowie. Pokoje na przebudowanym strychu gotowe, ale instalacja elektryczna, ogrzewanie i parter -przed nami. Na szczęście elektrykę zrobi dobry człowiek za darmo.W Brwinowie kolejna ekipa wolontariuszy maluje kuchnię. Czasem do bólu rozumiem słowa Pana Jezusa;”nie przyszywa się starej łaty do nowego sukna”. Co jedno podreperujesz, drugie się sypie. Ze starości, ale także – często- ludzie z nami mieszkający niezwyczajni są szacunku do rzeczy. Bo nigdy ich nie mieli, nie mają nadziei na posiadanie, traktują

czas do tyłu

Kocham Wszystkich, ale dzieje się okrutnie dużo i miłości tej na ekran przelać nie mam czasu. Może jutro. W każdym razie prawie wszyscy żyjemy. Niestety “prawie”.

Jest mi bliskie, więc bronię, Panie Rajco

Jest mi bliskie, więc bronię, Panie Rajco
Nie musiałeś, drogi Radny walczyć o życie będąc na ulicy czy musiałeś? Ale tak szczerze. Wydaje się być niezwykłym przypadkiem, że chcesz drogi Radny porządkować Planty na cztery miesiące przed wyborami do Parlamentu i Senatu. Przejawiasz zatem mentalność typowego rajcy, który to przez cztery zimy nic nie poradził na narastający poziom żebraków w zacnym Krakowie lecz, na cztery miesiące przed dużymi wyborami się uaktywnia.

Będę jak wrócę

Nie zapomniałam o Przyjaciołach. Dużo się dzieje w świecie i u nas. Trzeba to uporządkować i czas na to znaleźć. Czyli – może w niedzielę wieczorem ……Pozdrawiam.