zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Przemijanie

Przemijanie

Powoli odchodzi pokolenie tych, którzy po odzyskaniu wolnej Polski natychmiast zakasali rękawy i budowali społeczeństwo obywatelskie odpowiadając na niezliczone potrzeby ludzi ubogich, bezdomnych, niepełnosprawnych, chorych.

Zmarł nasz Przyjaciel- Tomasz Sadowski, założyciel, wraz z żoną, Basią, Barki-dziś wielkiej sieci wsparcia dla ludzi najsłabszych w Polsce i poza granicami.

Zaczynał po wariacku, jak wszyscy wówczas. Z żoną i dziećmi zamieszkał po prostu z ludźmi bezdomnymi w starym budynku poszkolnym w małej wiosce.

A my powoli wychodzimy ze świątecznego szaleństwa, 10 razy Wigilia, goście-ci, co wpadli, żeby pomóc i wspólnie świętować i ci, co wpadli, żeby nie być sami w ten -w Polsce- szczególny dzień rodzinny. Setki paczek dla mieszkańców i nie tylko, zup grzybowych, pierogów i ciast pewnie tony. Ufff! Dobrze, że

30 lat i pusty talerz

30 lat i  pusty talerz
Piątek wieczór. Kilka dni przed Wigilią. Stolica kraju słynącego z gościnności. Kolędy lecą wszędzie, iluminacja ulic przepiękna. Telefon z jednej z ogrzewalni dla ludzi bezdomnych. .....

radocha w gaciach czyli komu oddać życie

radocha w gaciach czyli komu oddać życie
Nikt bowiem nie został oskarżony o to, że nie ozdobił wspaniale Jego świątyń, natomiast za nieudzielenie jałmużny człowiekowi potrzebującemu grozi piekło.....Kiedy więc przyozdabiasz Jego dom, nie lekceważ brata w nieszczęściu, gdyż jest on świątynią wspanialszą od tej, którą zdobisz.