zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Zaraz wracam

Siadł internet w każdej postaci. Błażej zaintrygowany moją nieobecnością w przestrzeni wirtualnej dzwonił, czy żyję. W realu tak, ale napisanie dłuższego postu wymagałoby takiej cierpliwości, której nie osiągnę do końca życia. Zatem- pewnie do poniedziałku, chyba, że się samo jutro naprawi. Oczywiście awaria w weekend, jak to u nas. Sorry, taki mamy klimat, szczególnie u nas na wsi. Pozdrawiam.

spokojnie-tylko awaria

spokojnie-tylko awaria

Przyjaciołom ku radości, nie-przyjaciołom ku informacji: żyję, żyjemy, lecz złośliwość przedmiotów martwych angażuje czas na pisanie bloga. Awaria komputera, wziął i zdechł łobuz jeden. Konfigurowanie nowego, przerzucanie danych i przypominanie sobie haseł do kont pocztowych to zajęcie nie dla starych kobitek. Z braku chętnych we Wspólnocie/każdy woli rowy kopać niż ślęczeć nad kompem/- robię to sama. Pozdrawiam

images

dolewamy oliwy czyli życie toczy się dalej

Spotkanie z tymi, którzy mimo wielu przeciwności budują swoje firmy i chcą je tworzyć z wiarą. Chrześcijańską. Przyjeżdżają w weekend, zamiast siedzieć w pubie albo grać w golfa. Chce się im chcieć. Jak powszechnie wiadomo przyjaznych wiatrów dla średnich i małych firm nie ma i pewnie dłuuugo nie będzie. A oni jeszcze wartości do codziennych kłopotów sobie dodają. Szukają, zadają pytania sobie i innym. Ech, idealiści! Bogu dzięki, że są ⇒tacy ludzie!

Kolejne zakupy węgla. Jestem dumna, że z pieniędzy przeznaczonych dla biedaków ratujemy kopalnie i zapewniamy nie tylko pensje, ale także inne dodatki naszym braciom górnikom. Tona węgla to 830 zł. My mamy rodziny, w których do dzisiaj dzieciom brakuje podręczników. A właściwie do przedwczoraj, bo już kupiliśmy