zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Przytulić ból

Przytulić ból
"Nigdy nie liczyłem ubogich, ponieważ nie można ich zliczyć: ubogich się przytula, a nie liczy" ks.P.Matzzolari

mycie ciała i duszy

mycie ciała i duszy
I nasunęła mi się refleksja zgoła duchowa. Czystość jako cnota. Czystość serca. Serce nie-czyste nie śmierdzi co prawda, ale brzydotę tworzy w sobie i wokół jak najbardziej realną. Ponoć czystość jest pochodną cnoty umiarkowania, a przeciwieństwem pożądliwości- tej, która niszczy relacje braterskie, miłość i .....zabija. Ludzi i przyrodę.

okropnie niemodne….cnoty

okropnie niemodne….cnoty

Wniebowstąpienie Guariento d’Arpo, 1344

Wiele, bardzo, lat temu uczyłam religii w szkole dla dzieci niewidomych w Laskach, w klasach specjalnych. Razu pewnego, niechybnie przed Wszystkimi Świętymi, tak obrazowo opowiadałam dzieciakom o Niebie, że na zakończenie lekcji, w czasie zwyczajowej modlitwy, kiedy dzieci mogły podawać swoje intencje, usłyszałam: “Módlmy się, żeby pani Małgosia poszła jak najszybciej do nieba.” One mnie bardzo lubiły, z wzajemnością, więc…..chciały jak najlepiej. Żebym szybko znalazła się w dobrym towarzystwie.


Zanim jednak się tam znajdziemy, mamy robotę tu, na ziemi. Konkretnie- ziemskie realia zamieniać w świat miłości i braterstwa. Idzie nam jak po grudzie. Jak jedną dziurę się załata, zazwyczaj już po krzywdzie lub trupach ofiar, to pojawia się nowa. Co więcej – dziury wydłubują często ludzie

Róbmy Zmartwychwstanie

Róbmy Zmartwychwstanie
Tam, gdzie ból, cierpienie, smutek- niech nastąpi Zmartwychwstanie dzięki troskliwej i czułej miłości. Tam gdzie gniew, pogarda, zniszczenie- niech nastąpi Zmartwychwstanie dzięki pojednaniu, braterstwu, pokorze i przebaczeniu.