zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Wdzięczność, oby szybko minęła

Wdzięczność, oby szybko minęła

Pan pewien, na wózku, z odleżyną, człek bezdomny, a właściwe z-domny, bo w parku mieszkał, za dach niebo mając, a świat cały jest naszym domem, dostał informację, że do schroniska dla ludzi chorych może się dostać w 2020 roku. I musi sobie założyć skrytkę pocztową, żeby odbierać korespondencję. Pani pewna, osoba dobra, próbowała mu pomóc. W końcu jakimś cudem znalazła telefon do Tamary- w Jankowicach. Tamara do Reni i człowiek ma już nad głową dach kryty papą, a w najbliższym czasie czeka go szpital, bo odleżyna wymaga operacji. 

Pan po złamaniu kręgosłupa z dodatkowymi schorzeniami wypisany do noclegowni. Na szczęście był ogarnięty i podsłuchał, jak lekarze mówili o naszym schronisku dla chorych. Pewnie zadzwonili do pomocy społecznej i dowiedzieli się,

Wyścig

Wyścig

Pognaliśmy z Arturem na imprezkę do stolicy. To znaczy gnaliśmy od Radomia, bo przedtem synek miał czas buntu i jechaliśmy powolutku. Namawianie do kąpieli -2 godziny, potem ubieranie kolejna godzina i przy wkładaniu “bucików” czyli adidasów nastąpiło zacięcie materiału. Pojechał boso obrażony na cały świat. Przytomnie wrzuciłam jednak obuwie do bagażnika, razem z białą koszulą i czystą bluzą z panem z fajką, bo innej obecnie nie wkłada. Za Radomiem znormalniał, a kiedy podjechaliśmy na miejsce i zobaczył oświetlony budynek i wchodzących ludzi zakumał, że będzie się działo i wyskoczywszy z samochodu zażądał przytomnie “buciki! Koszulę udało się wciągnąć wcześniej. Tak ustrojeni odebraliśmy nagrodę im.Pawła Włodkowica z rąk RPO. Ja ustrojona byłam mniej, bo w całym zamieszaniu  wylądowałam na uroczystości w

Jak szaleć, to szaleć

Jak szaleć, to szaleć

Zabawa w domu dla chorych postawiła na nogi tych, co nóg nie mają, rzadko używają albo mają po jednej. Nie ma to jak dobra imprezka w doborowym towarzystwie. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia, wziąwszy serio i przymierze i miłosierdzie, organizuje nam co roku bal przebierańców.

Mimo pierwszych oporów, wszyscy bawiliśmy się świetnie, w myśl pawłowej zasady, że „umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować”. Bo coś się w tańcu uwalnia. Może to jest zapomnienie? Jakby unieważniały się wszystkie nasze nieuświadomione mechanizmy obronne. Że nie wypada mi tańczyć, bo jestem za stary? Że jak będę tańczył, skoro jeżdżę na wózku? Że przecież mam kilka tysięcy złotych długu, niespłacone chwilówki, a 600 złotych zasiłku starcza mi na nic. Że moja historia nie jest

Leci z nami pilot

Leci z nami pilot

Dziękujemy Ofiarodawcom środków czystości. Na razie mamy zapewniony czystościowy byt na długo. Będziemy zdezynfekowani, wyszorowani, nabłyszczeni i wyprani jak nigdy. Aha, i możemy się ranić, bo środki opatrunkowe też przyszły.

Kolejne mieszkanko w ruinie zamieniamy na piękne. Wiktor z Darkiem działają. Chłopaki z Zochcinie trochę się nudzą, bo śniegu już mało, nie ma co odśnieżać, a do roboty w polu jeszcze trochę czasu. Zima w naszych domach na wsi jest trudna. W mieście też, ale tam jak się może chodzić, to zawsze spacerek po mieście pozostaje. A w domach tłok. W Zochcinie musiałam talerzy dokupić, bo ponad 30 osób, łącznie z pracownikami, zasiada do obiadu. I znowu jadalnia za mała, a dopiero co dom otwarty. 

obiad w Zochcinie