zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Królestwo z plackami pod kołdrą.

Królestwo z plackami pod kołdrą.
Budowa Królestwa Chrystusa tak właśnie wygląda- ubodzy na pierwszym miejscu to ciężka robota, placki pod kołdrą, pampersy w toalecie, latanie w kombinezonach, maskach itp., przepychanie kanalizacji, ryk telewizora cały dzień i inne atrakcje. Nie tylko my tak mamy. Na szczęście. Dlaczego na szczęście? Ano dlatego, że jest tysiące ludzi, którzy pracowicie, bez rozgłosu "byłem głodny.....spragniony, przybyszem....w więzieniu itd." biorą poważnie. Nawet jeśli sami o tym nie wiedzą, że kiedy podają szklankę wody spragnionemu, to w rzeczywistości podają ją Bogu samemu. Czyli -na szczęście- dobrych ludzi są rzesze.

malutka furtka

malutka furtka
Po prostu-Kościół wędruje w czasie, pewne rzeczy docierają się powoli, dorastamy jako wspólnota do zobaczenia i zrozumienia. Jedni widzą szybciej inni potrzebują więcej czasu. Ktoś zasiewa ziarenko w jednym miejscu, kto inny w drugim i tak rozrasta się jakieś dobro i prawda, aż w końcu zostają uznane za rzecz normalną. Jest zawsze nadzieja.

Mamy to….niestety

W Zochcinie mamy to świństwo. Z okazji Święta Niepodległości , a właściwie mimo niego, przetestowaliśmy wszystkich mieszkańców. Niestety 3 osoby pozytywne, natychmiast odizolowane. Dziś wieczorem czwarta miała gorączkę. Też odizolowana do jutra. Jedną z pań zabrało pogotowie, drugiej nie chciało, bo jeszcze dycha. Jutro walczymy dalej.


Nasze skrzętnie gromadzone zapasy kombinezonów, masek i innych akcesoriów szybko nikną. Jeśli ktoś coś, to maski ffp3, kombinezony – najlepiej z atestem. Duże rozmiary. Reszta domów na razie czysta. Tzn. w czwartek, 12.11.2020 na godz.20.41. Z personelem jeszcze się ogarniamy, ale może być krucho, jak się rozlezie. /Wirus, nie personel./ Pracownicy z zewnątrz odesłani do domu, żeby czegoś nie złapali. Kuchnię przejął ks. Krzysztof. Będzie tylko zupa, ale gęsta. Tomasz-nasz ratownik medyczny i szef

Wojna i instrukcja obsługi

Wojna i instrukcja obsługi
Na razie tylko w jednym miejscu jest wróg. Uruchamiamy rezerwy w postaci testów genetycznych, które udało mi się złapać. Pytacie, czy system pomaga. Odpowiedź brzmi -nie. Pytacie, czy ludzie są dobrzy. Odpowiedź brzmi tak. Pani ze sklepu z koncentratorami tlenu trzyma jeden, ostatni, w objęciach i czeka pół godziny na Andrzeja, który gna przez miasto na sygnale prawie. Dzieciaki z przedszkola przygotowały prezenciki dla naszych mieszkańców z Jankowic i dołożyły rysunki, żeby im nie było smutno.