zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Codzienne zmartwychwstania

Codzienne zmartwychwstania
Niech zatem wiara w dobro w nas trwa. Nigdy nie było z górki, ale Chrystus Zmartwychwstał i pcha nas z tyłu, ciągnie za głowę i nie daje spocząć, aż do spoczynku w Nim na zawsze. Z Nim nie ma przegranej. Jeśli ktoś smutny uśmiechnie się dzięki mnie, to mamy malutkie, codzienne zmartwychwstanie. Jeśli pogrążony w beznadziei, chory, bezdomny, ubogi, uchodźca - ogarnięty ciemnością samotności, bólu, strachu i bezradności poczuje naszą bliskość i wyciągniętą rękę, stanie prosto i spojrzy na siebie i świat z nadzieją- to jest malutkie zmartwychwstanie. Ono dzieje się dzisiaj.

Oko

Oko
Bombardowani złymi wiadomościami, obrazami zła i słowami mającymi niszczyć, nie budować, zatracić możemy prawdziwy obraz świata, w którym rozlane jest dobro i piękno.

Trzymać się kursu

Trzymać się kursu

Indonezja

Najważniejsze, gdyby ważkość liczyć w liczbie stukniętych w komputer klawiszy, wypowiedzianych słów, wydrukowanych liter, wydarzenie ostatnich miesięcy nijak ma się do ważności faktu, że gdzieś na świecie tsunami zabiło wielu ludzi, inni głodują, jeszcze inni giną lub muszą uciekać przed panami tego świata, z powodu ich gry w wojnę – niestety nie komputerową. Czyżbyśmy stracili miarę?

Kiedy poznawałam Kościół, mój Kościół, zaczęłam od jego historii. Trzeba znać korzenie rodziny. Od Starego Testamentu, poprzez Nowy i całe wieki prób – czasem udanych, czasem nie, wcielania w życie nauki Chrystusa. Wykorzystywania jej do celów dalekich od zamierzeń Nauczyciela, historię upadków i nieustannych powrotów do źródła w zmieniających się czasach. Fascynujące. Każdy z nas jest dzieckiem swojej epoki. Dawno mówiłam,

budowanie domu

budowanie domu

Zakończenie podróży licznych spowodowało wzrost mojego wykształcenia. Wszak podróże kształcą. Co prawda w moim przypadku tylko w jednym kierunku, ale zawsze. Czego zatem się dowiedziałam, czego bym jeszcze nie wiedziała? Ano, że w Łasku są wspaniali ludzie. Pan jeden i pań kilka ludziom bezdomnym i ubogim jedzenie szykują. Parafia organizuje spotkania z ludźmi z innych części Kościoła. Ponadto znajomy tamtejszy ksiądz ma prze, prze….pięknego kota i prawie zazdrościłam, ale nie chciałam robić przykrości mojemu nawet myślą.

W Warszawie natomiast pisanie wniosków na dofinansowanie naszych domów. Trzy dni pracy trzech osób. Komentować nie będę, bo po co. Wiedzę biurokratyczną powiększyłam.  Za to wiedzę o życiu pogłębiłam przez spotkania z ludźmi. Naszą przyjaciółką, lat 102! z Kanady. Nie, nie ja w