zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Czego chcieć?

Czego chcieć?

Dziewczynko, która przyszłaś do nas z Mamą i przyniosłaś dar, podzieliwszy się z ludźmi ubogimi swoim pierwszokomunijnym prezentem: wiedz, że sprawiłaś radość Panu Jezusowi bo nakarmiłaś kilka osób, które nie mają domu. Jesteś wielka.


Artur ma ciąg wypraw. Odbija sobie rok postu od wydawania pieniążków. Ja nogi za próg, a synek z Tamarą i Tomaszkiem hula w najbliższym city, czyli Ostrowcu. Wczoraj wyczyścił wszystkie ulotki w McDonaldzie, oczywiście jako dodatek do frytek i prezenciku. Niestety dobry humor przerwał po południu atak padaczki. Ula tym razem się sprawdziła. Natychmiast zareagowała. Dla nieobeznanych- Ula to labradorka, asystentka hrabiego. Każdy szef ma przecież asystentkę!

Ludziska oddychają wolnością. Praktycznie wszyscy zaszczepieni, oprócz nowoprzybyłych, oczywiście. Jak tylko skrawek pogody, to wynosimy się na dwór/na pole-wg

okropnie niemodne….cnoty

okropnie niemodne….cnoty

Wniebowstąpienie Guariento d’Arpo, 1344

Wiele, bardzo, lat temu uczyłam religii w szkole dla dzieci niewidomych w Laskach, w klasach specjalnych. Razu pewnego, niechybnie przed Wszystkimi Świętymi, tak obrazowo opowiadałam dzieciakom o Niebie, że na zakończenie lekcji, w czasie zwyczajowej modlitwy, kiedy dzieci mogły podawać swoje intencje, usłyszałam: “Módlmy się, żeby pani Małgosia poszła jak najszybciej do nieba.” One mnie bardzo lubiły, z wzajemnością, więc…..chciały jak najlepiej. Żebym szybko znalazła się w dobrym towarzystwie.


Zanim jednak się tam znajdziemy, mamy robotę tu, na ziemi. Konkretnie- ziemskie realia zamieniać w świat miłości i braterstwa. Idzie nam jak po grudzie. Jak jedną dziurę się załata, zazwyczaj już po krzywdzie lub trupach ofiar, to pojawia się nowa. Co więcej – dziury wydłubują często ludzie

Wspólnota losu-nie pod stołem, lecz przy stole.

Wspólnota losu-nie pod stołem, lecz przy stole.
To w takich działaniach państwowych służb należałoby wprowadzić "wartości chrześcijańskie". Wobec najsłabszych. "Za życiem" bowiem to za każdym, bez względu na wiek. I to w godnych warunkach. Ale to wymaga przewartościowania naszych, polskich priorytetów. Od dołu do góry. Jak nie zaczniemy od dołu, to góra się nie ruszy. W Kościele i życiu społecznym. Liczę na młodych.

Róbmy Zmartwychwstanie

Róbmy Zmartwychwstanie
Tam, gdzie ból, cierpienie, smutek- niech nastąpi Zmartwychwstanie dzięki troskliwej i czułej miłości. Tam gdzie gniew, pogarda, zniszczenie- niech nastąpi Zmartwychwstanie dzięki pojednaniu, braterstwu, pokorze i przebaczeniu.