co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Święty na dziś

Święty na dziś
31 Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny św. Kamila Baptysta Varano, dziewica i zakonnica

Wiadomości 44 styczeń 2020 kliknij

KRS 0000132424
Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia

Zmieniaj świat razem z nami. Przekaż 1% podatku dla ludzi, którym pomagamy- dla dzieci, niepełnosprawnych, bezdomnych, starszych i chorych. My zrobimy resztę. Tylko musimy mieć za co......

pochwała szarego życia

Trochę luziku poprosimy. U nas i na świecie całym. Takiego szarutkiego życia. Myślę ciepło o nauczycielach przykutych do komputerów. Znam ludzi, którzy niedawno mogli powrócić do swoich biur i prawie całowali biurka. Doceniamy to, co wydawało się normalką, a czasem ciężarem, kiedy nam tego zabraknie.
czytaj dalej...

Solidarność w masce, czyli wyrąbani.

Generalnie żyjemy tym co wszyscy ; codziennym NIE , NIE może Pan iść do sklepu, NIE nie wiem kiedy będzie można.Trudne jest to że niektórzy uważają że to jest jakaś moja gra, że zamknęłam bramę i już się nie chcę w to bawić…
Chociaż muszę powiedzieć że mieszkańcy i tak są bardzo dzielni, nie ma złości czy buntu tylko znużenie i po prostu pragnienie wyjścia. Nie dziwię się – sama też bym wyszła.

W niedzielę ćwiczyłam na mieszkańcach, za ich zgodą i niewielką opłatą – (paczka fajek) pobieranie krwi. Chcę pracować sprawnie przy pobraniach w namiocie – jeśli będzie taka potrzeba. Jako rezerwa, bo na razie Wojtek i Oksana robią to dzielnie. Ja dłuższy czas nie ćwiczyłam pobierania. Czas przyszedł.

czytaj dalej...

dobro i zło

Pobieramy, przesyłamy, testujemy. Po kilku dobrych dniach wielkiego wysiłku i mobilizacji, w czwartek ruszył punkt testów dla ludzi bezdomnych. Przy okazji ogarnięci zostali ci, którzy pomagają im na ulicach, w pustostanach, punktach medycznych.

Cztery dostawczaki jedzenia wylądowały na Gniewkowskiej. To dzielne Pingwiny, sławne Siostry Dominikanki z Broniszewic i ich Fundacja. Nasze chłopaki pojechały do Broniszewic i okazało się, że nie dadzą rady załadować wszystkiego, więc pojechali także kierowcy od Sióstr. Z drugiej strony Polski nadjechał biegiem samochód Zupy na Monciaku i odjechał ledwo dysząc z przeładowania. Będą mieli na, pewnie, 3 miesiące do paczek, które rozdają ponad setce ludzi ukrytych po pustostanach i innych dziurach. A u nas zostaje to, co do gotowania.

Siostro, tak wygląda całe jedzenie po rozładunku
czytaj dalej...

furtka otwarta

Od wielu tygodni nie przyjmujemy nowych ludzi do domów, żeby uchronić obecnych mieszkańców przed chorobą. Kombinowałam, co tu by zrobić. I stał się mały cud, taki cudzik po prostu. Przyjaciele podsunęli pomysł, gdzie szukać kasy na testy. Kasa dotarła zza morza. Nic złego na Wujka Googla nie mówcie od tej pory w mojej obecności. Pani Prezydentowa spowodowała, że na podwórku domu dla chorych stanął jeden namiot, rączkami Panów Strażaków postawiony, a dzielni Terytorialsi, niezdziwieni moją prośbą, przybiegli chętnie z drugim namiotem. Miasto pożyczyło barierki, przenośny kibelek stanie w poniedziałek, Doktor Paweł Szczuciński, co ćwiczył na własnej skórze w szpitalu w Lombardii walkę z wirusem, przyjedzie we wtorek z Kielc szkolić naszych w temacie środków ochrony osobistej i – w środę

czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

Dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego

rozmowa z B.Strzelczykiem i P.Żyłką