co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Święty na dziś

Święty na dziś
6 św. Olegariusz, biskup św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica

Wiadomości 46 styczeń 2021 kliknij

KRS 0000132424
Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia

Zmieniaj świat razem z nami. Przekaż 1% podatku dla ludzi, którym pomagamy- dla dzieci, niepełnosprawnych, bezdomnych, starszych i chorych. My zrobimy resztę. Tylko musimy mieć za co......

pogubione felgi czy limuzyna

I tylko ciągle ta myśl paskudna: dlaczego to my musimy walczyć, a ci, którym powierzyliśmy nasze sprawy jako obywatele - nie walczą o nas? W końcu też niosą odpowiedzialność. Nie tylko w kwestii epidemii, ale tak generalnie.
czytaj dalej...

Rozważania malutkie o pasterstwie

W historii Kościoła, która jest wpleciona w historię ludzkości, były momenty tragiczne. W takich chwilach znajdowali się wielcy pasterze, ale także nędzni i źli. Wtedy Bóg powoływał zwykłych ludzi- mężczyzn i kobiety, świeckich i zakonników do dobrej roboty, mimo słabych pasterzy. To oni przemieniali świat. Czasem płacili za to cierpieniem, odrzuceniem, życiem. Bywało, że z rąk lub za przyzwoleniem złych pasterzy.
czytaj dalej...

zwyczajność w czasach nie-zwyczajnych

W Zochcinie w ubiegły weekend jak zwykle. Pompa w oczyszczalni definitywnie do wymiany. Zestaw znalezisk bez zmian. Szmaty, chusteczki higieniczne, torebki od herbaty, których sznureczki owijają się wokół skrzydełek pompy. Mopa tym razem nie było, za to dzisiaj -tak, w weekend- znalazł się w pompie na Gniewkowskiej w Warszawie. W naturze nic nie ginie. Jarek też ćwiczy to regularnie. Plus pampersy. W niedzielę ubiegłą zarządziłam ewakuację domu w Zochcinie, bo nawet najbardziej zaprzyjaźniona firma nie dojedzie w mróz i śnieg. I do dzisiaj dom jest pusty. Bogu dziękuję, że mamy tu, na terenie kilka małych domków, gdzie można upchnąć część co bystrzejszych mieszkańców, a reszta trafiła do Jankowic, upchnięta kolanem w przepełnionym domu. Wrócą, jak będzie zreperowane i zmieniony system

czytaj dalej...

przerwa techniczna

Prowadzenie stron internetowych i bloga wymaga wirtualnych prac technicznych. Zabiera to sporo czasu i trochę grosza, bo za niektóre elementy trzeba płacić. Trochę tak, jak aplikacje na smartfonie. Zatem dzisiaj- prace techniczne, bo się zawali, a tego nie chcemy, prawda? Pozdrawiam serdecznie Każdego, kto tu zagląda. Pewnie do następnej soboty, a może trochę wcześniej.

czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

Dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego

rozmowa z B.Strzelczykiem i P.Żyłką