co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Święty na dziś

Święty na dziś
17 św. Antoni, opat św. Małgorzata Węgierska, dziewica

Wiadomości 45 lipiec 2020 kliknij

KRS 0000132424
Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia

Zmieniaj świat razem z nami. Przekaż 1% podatku dla ludzi, którym pomagamy- dla dzieci, niepełnosprawnych, bezdomnych, starszych i chorych. My zrobimy resztę. Tylko musimy mieć za co......

To specjalnie dla naszych bezdomnych i ubogich Przyjaciół, szczególnie tych, którzy w tym roku będą bardziej sami niż zwykle są sami- z powody epidemii. Dziękuję Autorom i Wykonawcom. Piosenka powstała by przypomnieć o ludziach bezdomnych i tych najbardziej potrzebujących. Twórcami "Kolędy bezdomnej" są znani autorzy piosenek: kompozytor Marcin Nierubiec i poetka Grażyna Orlińska. Utwór śpiewa popularny aktor Krzysztof Tyniec.

słuszność przekleństw i tęsknota za zwyczajnością

A że mam dosyć wrażeń w tym tygodniu, to z ufnością, że przez następne kilka dni nie wydarzy się nic nadzwyczajnego i z tęsknotą za zwyczajnością, którą chyba dzielę z wieloma ludźmi znękanymi dodatkowo epidemią, życzę Moim i każdemu- pokoju i zwykłości. I niech Niebiański Zarząd tym światem weźmie pod uwagę nasze pragnienia.
czytaj dalej...

List otwarty – szczepienia w schroniskach dla ludzi bezdomnych

Sz.Pan Mateusz Morawiecki-Premier RP

Sz.Pan Adam Niedzielski-Minister Zdrowia

Zwracam się do Panów z uprzejmą prośbą o pilną informację gdzie i kiedy można rejestrować do szczepień na Covid 19 personel, wolontariuszy oraz mieszkańców schronisk i innych placówek dla ludzi bezdomnych, których na terenie kraju są setki.

Są to miejsca szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się wirusa. Przebywają w nich w większości osoby z dodatkowymi schorzeniami, często 60+, a personel jest narażony na zakażenie w takim samym stopniu, jak personel DPS.

Wg informacji z trudem uzyskanych od Urzędów Wojewódzkich nie przewidziano szczepień dla tej grupy w najbliższej kolejności. Mam nadzieję, że są to informacje niepełne.

z poważaniem

s.Małgorzata Chmielewska

przełożona Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia

czytaj dalej...

Mafia /dobra/

Wigilijne kolacje odbyły się zgodnie z rozkładem. Każdy dostał prezencik. Tyle, że bez gości z zewnątrz. Zwykle dosiadają się nasze rodziny, przyjaciele, ludzie samotni. Na Gniewkowską wróciło ze szpitali większość mieszkańców. Nikt nie zmarł z powodu tej świni-wirusa, co graniczy z cudem, a przyznają to nasi lekarze. U nas nie ma człowieka "bez chorób towarzyszących". Tylko w jednym domu chorych było ponad 50 osób. Zakażony personel też powoli wraca do pracy.
czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

Dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego

rozmowa z B.Strzelczykiem i P.Żyłką