co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Święty na dziś

Święty na dziś
16 św. Benon, biskup św. Lutgarda, dziewica bł. Florida Cevoli, dziewica św. Jan Franciszek Régis, prezbiter

Wiadomości 46 styczeń 2021 kliknij

KRS 0000132424
Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia

Zmieniaj świat razem z nami. Przekaż 1% podatku dla ludzi, którym pomagamy- dla dzieci, niepełnosprawnych, bezdomnych, starszych i chorych. My zrobimy resztę. Tylko musimy mieć za co......

mycie ciała i duszy

I nasunęła mi się refleksja zgoła duchowa. Czystość jako cnota. Czystość serca. Serce nie-czyste nie śmierdzi co prawda, ale brzydotę tworzy w sobie i wokół jak najbardziej realną. Ponoć czystość jest pochodną cnoty umiarkowania, a przeciwieństwem pożądliwości- tej, która niszczy relacje braterskie, miłość i .....zabija. Ludzi i przyrodę.
czytaj dalej...

bałagan

Dlatego z radością patrzę na młodych i starych, którzy zbierają śmieci w lasach, czyszczą ściany budynków z obrzydliwych napisów, sadzą kwiatki na trawnikach, ratują maltretowane zwierzęta. Także na tych, którzy ratują tonących uchodźców, wspierają ofiary wszelkiego rodzaju przemocy indywidualnej i politycznej, czy karmią, leczą i uczą dzieciaki na całym świecie, podają rękę starym, walczą o miejsce dla słabszych. Zaprowadzają porządek tam, gdzie jest bałagan. Jest to porządek miłości i braterstwa.
czytaj dalej...

Czego chcieć?


Dziewczynko, która przyszłaś do nas z Mamą i przyniosłaś dar, podzieliwszy się z ludźmi ubogimi swoim pierwszokomunijnym prezentem: wiedz, że sprawiłaś radość Panu Jezusowi bo nakarmiłaś kilka osób, które nie mają domu. Jesteś wielka.


Artur ma ciąg wypraw. Odbija sobie rok postu od wydawania pieniążków. Ja nogi za próg, a synek z Tamarą i Tomaszkiem hula w najbliższym city, czyli Ostrowcu. Wczoraj wyczyścił wszystkie ulotki w McDonaldzie, oczywiście jako dodatek do frytek i prezenciku. Niestety dobry humor przerwał po południu atak padaczki. Ula tym razem się sprawdziła. Natychmiast zareagowała. Dla nieobeznanych- Ula to labradorka, asystentka hrabiego. Każdy szef ma przecież asystentkę!

Ludziska oddychają wolnością. Praktycznie wszyscy zaszczepieni, oprócz nowoprzybyłych, oczywiście. Jak tylko skrawek pogody, to wynosimy się na dwór/na pole-wg

czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

Dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego

rozmowa z B.Strzelczykiem i P.Żyłką