co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Święty na dziś

Święty na dziś
28 św. Stefan Młodszy, męczennik św. Jakub z Marchii, prezbiter bł. Jakub Thomson, prezbiter i męczennik

Wiadomości 45 lipiec 2020 kliknij

KRS 0000132424
Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia

Zmieniaj świat razem z nami. Przekaż 1% podatku dla ludzi, którym pomagamy- dla dzieci, niepełnosprawnych, bezdomnych, starszych i chorych. My zrobimy resztę. Tylko musimy mieć za co......

Słowa pojednania

Nie, pojednanie nie jest naiwnością. Jest słuchaniem, próbą zrozumienia, szacunkiem. Bez zakładania z góry złej woli. Bez chęci pokonania, a nawet....przekonania. Nie ma pojednania bez wolności. Bóg nie jedna nas ze sobą na siłę. On nas zaprasza.
czytaj dalej...

Królestwo z plackami pod kołdrą.

Budowa Królestwa Chrystusa tak właśnie wygląda- ubodzy na pierwszym miejscu to ciężka robota, placki pod kołdrą, pampersy w toalecie, latanie w kombinezonach, maskach itp., przepychanie kanalizacji, ryk telewizora cały dzień i inne atrakcje. Nie tylko my tak mamy. Na szczęście. Dlaczego na szczęście? Ano dlatego, że jest tysiące ludzi, którzy pracowicie, bez rozgłosu "byłem głodny.....spragniony, przybyszem....w więzieniu itd." biorą poważnie. Nawet jeśli sami o tym nie wiedzą, że kiedy podają szklankę wody spragnionemu, to w rzeczywistości podają ją Bogu samemu. Czyli -na szczęście- dobrych ludzi są rzesze.
czytaj dalej...

malutka furtka

Po prostu-Kościół wędruje w czasie, pewne rzeczy docierają się powoli, dorastamy jako wspólnota do zobaczenia i zrozumienia. Jedni widzą szybciej inni potrzebują więcej czasu. Ktoś zasiewa ziarenko w jednym miejscu, kto inny w drugim i tak rozrasta się jakieś dobro i prawda, aż w końcu zostają uznane za rzecz normalną. Jest zawsze nadzieja.
czytaj dalej...

Mamy to….niestety

W Zochcinie mamy to świństwo. Z okazji Święta Niepodległości , a właściwie mimo niego, przetestowaliśmy wszystkich mieszkańców. Niestety 3 osoby pozytywne, natychmiast odizolowane. Dziś wieczorem czwarta miała gorączkę. Też odizolowana do jutra. Jedną z pań zabrało pogotowie, drugiej nie chciało, bo jeszcze dycha. Jutro walczymy dalej.


Nasze skrzętnie gromadzone zapasy kombinezonów, masek i innych akcesoriów szybko nikną. Jeśli ktoś coś, to maski ffp3, kombinezony – najlepiej z atestem. Duże rozmiary. Reszta domów na razie czysta. Tzn. w czwartek, 12.11.2020 na godz.20.41. Z personelem jeszcze się ogarniamy, ale może być krucho, jak się rozlezie. /Wirus, nie personel./ Pracownicy z zewnątrz odesłani do domu, żeby czegoś nie złapali. Kuchnię przejął ks. Krzysztof. Będzie tylko zupa, ale gęsta. Tomasz-nasz ratownik medyczny i szef

czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

Dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego

rozmowa z B.Strzelczykiem i P.Żyłką